top of page

Zasady | Regulamin

Zanim zaczniemy robić zdjęcia, warto ustalić kilka zasad ;)

REZERWACJA

Są 2 możliwości rezerwacji sesji zdjęciowej. Za pomocą formularza kontaktowego:

- https://www.fotografiaslowinska.com/kontakt

na Instagramie 

- www.instagram.com/fotografia_sonre

lub telefonicznie (nr 882 619 380). W przypadku umówienia się telefonicznego, potwierdzenie terminu i miejsca sesji zawsze przyjdzie tekstowo (SMS/whatsapp/mail).

Termin najlepiej ustalać z minimalnie 3 tygodniowym wyprzedzeniem.



Zanim zaczniemy sesję wymagane będzie podpisanie umowy. Umowa ma na celu chronić prawa Zamawiającego i Wykonawcy. Czyli Wam, umowa ma zagwarantować termin i właściwe wykonanie wymarzonej sesji, a nam gwarancję wynagrodzenia. Kupno oraz rezerwacja sesji  jest równoznaczna z
zaakceptowaniem poniższych warunków ogólnych. Zanim umówisz się na sesję, zapoznaj się z warunkami współpracy.



REGULAMIN:
1. Przy rezerwacji terminu sesji wymagany jest bezzwrotny zadatek w wysokości 200 zł płatny na konto Wykonawcy.

2. Zakup i rezerwacja sesji bezpośrednio u Wykonawcy:
- kupując i rezerwując sesję bezpośrednio u Wykonawcy, Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy, wynagrodzenia w wysokości wybranego pakietu sesji. Oferta wysyłana jest na podany adres mailowy lub ustalana indywidualnie,

- płatność za sesje rozliczamy w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji,
- zarezerwowane terminy sesji będą anulowane bez informowania Zamawiającego, jeśli w ciągu 3 dni roboczych od dnia dokonania rezerwacji na konto Wykonawcy nie wpłynie określony regulaminem zadatek,
- zmiany zarezerwowanego terminu na inny termin należy dokonać z min. 48-godz. Wyprzedzeniem przed datą sesji. W przypadku nie stawienia się na wyznaczony termin, zgodnie z powyższym zapisem, zadatek przepada bez możliwości zwrotu kosztów,


3. Przed każdą sesją klient dostaje do podpisania dokument, iż zapoznał się z regulaminem sesji, biorąc w niej udział wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fotografia Karolina Słowińska oraz wyraził (lub nie) zgodę na publikację zdjęć i wizerunku na stronach Wykonawcy (facebook, instagram , strona firmowa www).

4. Każdy Zamawiający do 7 dni od daty wykonania sesji otrzymuje galerie on-line na Photonesto.com ze wszystkim dobrymi ujęciami do wglądu i wyboru zdjęć określonych w pakiecie.

5. Wykonawca zastrzega sobie prawo do nie udostępniania Zamawiającemu półproduktów, czyli surowych plików RAW(NEF), negatywów oraz plików nie poddanych obróbce graficznej, oraz ujęć poza pakietem. Pozostałe ujęcia można dokupić w cenie od 50 zł za sztukę.

6. Na wybór zdjęć z sesji Zamawiający ma 7 dni od momentu wysłania galerii on-line. Po tym czasie prawo do wyboru podstawowych ujęć przechodzi na fotografa.

7. Wybrane oraz opłacone przez Zamawiającego fotografie zostaną poddane obróbce graficznej oraz dostarczone Zamawiającemu w terminie 30 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia w galerii w formie
elektronicznej do pobrania na dysk.

8. W przypadku wystąpienia zdarzeń losowych u Wykonawcy (nagła choroba, wypadek lub inne zdarzenie uniemożliwiające wykonanie sesji w ustalonym wcześniej terminie, zwłaszcza choroba zakaźna, dopuszcza się zmiany terminu wykonania usługi na inny termin. Zamawiający oświadcza, że nie będzie przedstawiał z tego powodu żadnych roszczeń prawnych oraz finansowych. Wykonawca zobowiązuje się również wykonać sesję w najbliższym możliwym terminie.

9.Zamawiający oświadcza, iż zapoznał się z dorobkiem Wykonawcy i akceptuje jego percepcje kompozycji obrazu, efektu końcowego postprodukcji, jak i ogólną estetyką wykonywanej fotografii. Fotograf decyduje o obróbce zdjęcia czy jest to kolor czy czarno- białe zdjęcie.

10.Wykonawca zabrania wszelkich ingerencji w przekazanych Zamawiającemu zdjęciach. Szczególnie kadrowania, lub zmiany kolorystyki i nakładanie na zdjęcia filtrów i pokazywania publicznie
tak przerobionych zdjęć.

11.Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za wydruki i inne materiały wykonane w nieautoryzowanych przez Fotografa miejsca ( tj. np tanie punkty foto , internet itp.)

12. Fotograf zachowuje wieczyste prawa autorskie do wykonywanych zdjęć.

13.Dane osobowe podlegają jedynie informacji do spisania umowy i nie są wykorzystywane i przetwarzane w żaden inny sposób , poza adresem email na który zostaną wysłane zdjęcia.

14. Voucher (Karta Podarunkowa) jest ważny przez 12 miesięcy od daty zakupu i w tym czasie obdarowana/obdarowany voucherem może umówić się na sesję zdjęciową.

Polityka prywatności:

- zbieramy i przechowujemy wszelkie informacje, które wprowadzasz na naszej stronie internetowej lub przekazujesz nam w jakikolwiek inny sposób. Ponadto zbieramy adres protokołu internetowego (IP) używany do łączenia komputera z Internetem. Możemy też zbierać dane, które nam przekażesz w formularz takie jak:

- Imię, Nazwisko, adres e-mail; numer telefonu. Możemy używać narzędzi programowych do mierzenia i gromadzenia informacji o sesji, w tym czasu odpowiedzi strony, długości odwiedzin na niektórych stronach, informacji o interakcji ze stroną oraz metod używanych do przeglądania strony. 

- Zdjęcia zrobione na sesji przechowywane są przez Fotografa lokalnie na dysku przez 12 miesięcy od daty zrobienia sesji.

bottom of page